Гофротруби

Схеми складання гофротруб

Збірні металеві гофровані труби і гофроконструкціі

ТОВ "КТЦ Україна" пропонує металеві гофровані листи (ЛМГ) та збірні металеві гофровані конструкції з них (СМГК і СМГТ).

Практика застосування в будівництві листа стали хвилястої форми ЛМГ - більш легкого і міцного в порівнянні зі звичайним - доводить перспективність використання СМГК.

Металеві гофроконструкціі МГК

Металлические гофрированные конструкции | ктц металлоконструкция

Конструкція, зібрана з металевих структурних елементів (листів), що має замкнутий або відкритий знизу контур, призначена для:

 • - Транспортних споруд - мостів, водопровідних труб, шляхопроводів, пішохідних і інших переходів, підпірних стін.
 • - Споруд інженерної інфраструктури містобудування - зливової каналізації, дренажу, прохідних каналів для комунікацій, тунелів, підземних переходів.
ктц металлоконструкцияктц металлоконструкцияктц металлоконструкцияктц металлоконструкция

На унікальному обладнанні, з листа стали спочатку виготовляються ЛМГ, потім листам за допомогою прокатно-згинальних станів надається необхідний радіус (відповідно до проекту і типом необхідної конструкції). Як правило, перед відвантаженням покупцю всі конструкції проходять контрольне складання в цеху.

Лист металевий гофрований ЛМГ

ктц металлоконструкцияктц металлоконструкция

Металева гофрована труба (МГТ)

ктц металлоконструкцияктц металлоконструкция

Збірні металеві гофровані конструкції

ктц металлоконструкцияктц металлоконструкция
ктц металлоконструкцияктц металлоконструкция
ктц металлоконструкция

КТЦ Україна пропонує ЛМГ і МГК різних параметрів - 130х32,5 мм, 150х50 мм, 200х55 мм, 381х142 мм - (перше число позначає довжину хвилі, друге - висоту хвилі):

Металеві гофровані конструкції застосовуються в відповідності з типовими проектами а також і індивідуальними проектами.

АНТИКОРОЗІЙНИЙ ЗАХИСТ ЛМГ, СМГТ і СМГК

Антикорозійне захисне покриття вироблених ЛМГ, а також збірних гофрованих труб (СМГТ) і конструкцій інших прогресивних форм (СМГК) з них здійснюється:

 • - Полімери
 • - Бітумсодержащіх склади
 • - Гарячий цинк

Ізолюючий антикорозійний шар цинку або алюмінію, нанесений на СМГТ, може бути додатково посилений полімерним покриттям або різними бітумоісткого складами.

Цинкове покриття наноситься в ванні гарячого цинкування (параметри ванни 13м х1,6мх3м,. Товщина антикорозійного покриття - не менше 80 мкм.

ГОФР 130х32,5 мм

З листів з гофром 130х32,5 виготовляють тільки конструкції круглого перетину (труби СМГТ), мінімальний діаметр яких становить від 1 метра, максимальний - 3,5 м, мінімальна товщина листа стали - 2,5 мм, максимальна - 4 мм, корисна ширина листа - 910 і 1170 мм.

Для труб з діаметром отвору 1, 1,5 і 2 метри застосовуються оголовочние частини з вертикально зрізаним торцем. Для труб з діаметром отвору 2, 2,5 метра, 3 і 3,5 метра застосовуються оголовочние частини зі зрізаним по схилу насипу торцем.

ГОФР 150х50 мм

Металеві гофровані труби з гофром 150х50 виготовляються з мінімальним діаметром 1 метр, максимальний діаметр становить 8 метрів, мінімальна товщина листа 2,5 мм, максимальна товщина листа - 7 мм.

Лист з гофром 150х50 має тільки один розмір корисної ширини = 1050мм. Крім збірних труб з листів ЛМГ з гофром 150х50 мм виготовляються конструкції різних типів перетинів:

Полицентрические:

ктц металлоконструкция
ктц металлоконструкция
ктц металлоконструкция

Овальні:

ктц металлоконструкция
ктц металлоконструкция

Арочні:

ктц металлоконструкция
ктц металлоконструкция
ктц металлоконструкция

Конструкція оголовочной частини труби

Для труб діаметром отвору 1, 1,5 і 2 метри застосовуються оголовочние частини з вертикально зрізаним торцем. Для труб з діаметром отвору від 2,5 до 8 метрів включно застосовуються оголовочние частини зі зрізаним по схилу насипу торцем.

ОКАЙМЛЯЮЧИЕ КУТОЧКИ

Оздоблюють куточки служать для додання жорсткості торцях труби. Встановлюються оздоблюють куточки по всій довжині кола і тільки на труби з гофра 130х32,5 мм діаметром від 1 до 2 метрів. На торцеві частини труб з гофра 150х50 оздоблюють куточки не встановлюються, так як труби з гофром 150х50 мають достатню жорсткість.

Протифільтраційного екрана

Протифільтраційні екрани служать для запобігання протікання ґрунтових вод під тіло труби і розмивання грунту, що може привести до руйнування дороги і труби. Так як екрани не несуть ніяких силових навантажень, виготовляють їх з гофрованих листів товщиною 2,5 і 3 мм гофром 130х32,5 мм без додання листам радіусу. Збірка проводиться за допомогою сферичних болтів М16.

Кріплення проти фільтраційного екрана до труби відбувається за допомогою куточків проти фільтраційного екрана.

Протифільтраційні екрани по своїй конструктивності дуже різноманітні. Кожен замовник свої розміри екрану по ширині і висоті, товщині листа і т.д. - в залежності від проекту. Тому кожен протифільтраційний екран необхідно розглядати в індивідуальному порядку, що призводить до індивідуальної маркування.

ГОФР 381х142 мм

З гофрованих листів з гофром 381х142мм виготовляються збірні металеві гофровані конструкції різної модифікації:

Великі полицентрические гофровані

ктц металлоконструкция

Коробчаті

ктц металлоконструкция

Радісно арочні

ктц металлоконструкция

Радісно замкнуті

ктц металлоконструкция

Середні полицентрические

ктц металлоконструкция
ИЗГОТОВЛЕНИЕ НЕТИПОВЫХ СБОРНЫХ ГОФРИРОВАННЫХ КОНСТРУКЦИЙ | ктц металлоконструкция

ВИГОТОВЛЕННЯ НЕТИПОВИХ ЗБІРНИХ ГОФРОВАНІ КОНСТРУКЦІЙ

Для розрахунку конструкцій, не передбачених типовими проектами і власними технічними умовами КТЦ Україна, проводиться силовий розрахунок силами конструкторів технічного відділу підприємства на підставі наступних параметрів:

 • 1 - Висота насипу.
 • 2 - Геологія під трубою.
 • 3 - Гідравлічні і геологічні вишукування.
 • 4 - Конструкція зем. полотна.
 • 5 - Конструкція дорожнього одягу.
 • 6 - Динамічні навантаження на дорогу або категорія дороги.
 • 7 - Місце розташування труби.

ПЕРЕВАГИ ЗБІРНИХ МЕТАЛЕВИХ ГОФРОВАНИХ КОНСТРУКЦІЙ

Основними перевагами МГК є:

 • - Зниження термінів будівництва і трудовитрат на зведення штучного споруди;
 • - Скорочення термінів проектування завдяки меншій кількості деталей, креслень і розрахунків для стандартного застосування конструкцій;
 • - Завдяки малій вазі, гофровані листи можуть бути легко доставлені до місця монтажу на віддалених майданчиках;
 • - Прості і швидкі монтажні роботи;
 • - Можливість проводити збірку при будь-яких температурах;
 • - Можливість проводити збірку без зупинки дорожнього руху;
 • - Можливість проводити збірку частково або повністю попередньо зібраних конструкцій;
 • - Можливість використання конструкцій не тільки для зведення нових, а й для посилення і реконструкції існуючих конструкцій.
ктц металлоконструкцияктц металлоконструкция

Із застосуванням металевих гофрованих конструкцій можуть виготовлятися значні за розмірами прольоти (до 25 м). Високий ступінь надійності МГК поєднується з їх економічністю. Монтаж гофроконструкцій займає мало часу. Оскільки збір МГК здійснюється на об'єктах, це полегшує їх транспортування і практично знімає проблему складування. Для складання і монтажу гофроконструкцій не потрібно важка будівельна техніка, всі роботи можуть проводитися практично в режимі ручного складання.

Якщо порівнювати гофровані конструкції з залізобетонними, можна відзначити, що на складання МГК йде в 3-5 разів менше часу. При цьому витрати скорочуються до 25%. Практика показала, що застосування гофроконструкцій замість залізобетонних дозволяє економити від 15 до 20% бюджету об'єкта.

 

Гофроконструкціі (в т.ч. і гофротруби) застосовують в будь-яких, навіть найсуворіших або найспекотніших кліматичних умовах, оскільки поняття фізичного зносу у МГК практично відсутня. При мінімальній товщині металу, з якого виготовлена МГК, її гнучкість і стійкість посилюється грунтом засипки.

Все це дозволяє звести до мінімуму витрати на обслуговування об'єктів, на яких застосовуються МГК. Термін служби гофроконструкцій досягає 100 років. А при необхідності вони можуть демонтувати з можливістю повторного застосування.

НАПРЯМКИ ВИКОРИСТАННЯ ЗБІРНИХ МЕТАЛЕВИЗ ГОФРОВАНИХ  КОНСТРУКЦІЙ

В даний час можна виділити наступні напрямки використання збірних металевих гофрованих конструкцій:

 • - будівництво водопропускних споруд
 • - будівництво захисних споруд
 • - будівництво інженерних споруд
 • - будівництво промислових і транспортних об'єктів.

В Україні найбільшого поширення МГК отримали при будівництві малих штучних споруд (ИССО) в транспортному будівництві.

З вигнутих по радіусу сталевих листів збираються труби або арки, які засипаються грунтом. Металева оболонка у вигляді гофрованого листа працює спільно з грунтом, який приймає частину навантаження (стискають зусилля).

 

УНІВЕРСАЛЬНІСТЬ ЗБІРНИХ МЕТАЛЕВИХ ГОФРОКОНСТРУКЦІЙ

Універсальність гофроконструкцій дозволяє використовувати їх не тільки для будівництва водопропускних споруд на автомобільних і залізних дорогах, але також для будівництва шляхопроводів, скотопрогонів, пішохідних і транспортних тунелів, Лавинозахисні галерей.

У містах і на промислових майданчиках МГК (гофротруби) використовуються для спорудження дренажів, зливових каналізацій, створення прохідних комунікаційних каналів, благоустрою територій, захисту об'єктів від підтоплення, регулювання водного потоку, як берегоукріплювальних і захисних споруд.

ЯКІСТЬ І ШВИДКІСТЬ ВИРОБНИЦТВА ГОФРОТРУБИ

Висока якість пропонованих ТОВ "КТЦ Україна" збірних ЛМГ, СМГТ і СМГК досягається за рахунок застосування сучасного обладнання, професійних кадрів, суворого контролю якості.

Широка мережа філій і складів ТОВ "КТЦ Україна" дозволяють оперативно задовольняти потреби партнерів компанії і доставляти гофровані конструкції в короткі терміни.